4.5.2018 / Gösterim Sayısı : 165

Pozantılı Kadın Çiftçilerimiz İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanını Ziyaret Etti

#Pozantılı Kadın Çiftçilerimiz İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanını Ziyaret Etti
            İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından Pozantı ilçemizdeki kadın ortakların bir kooperatif çatısı altında örgütlenmesi amaçlanarak, S.S. POZKAD Pozantı İlçesi Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu. 
         Adana Ticaret Sicili Müdürlüğünce tescil edilerek yasal faaliyetine başlayan kooperatifin kurucu ortakları ile Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Nilay ARTOK ve Pozantı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir OLGUNER, Pozantı İlçe Kaymakamı Taner TENGİR ve Belediye Başkanı Mahmut Sami BAYSAL’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete kooperatifin geçici başkanı Havva KAPUZ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü personeli Ziraat Yüksek Mühendisi Hüseyin YETGİN, Pozantı İlçe Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Özge CAN, Kamışlı Mahallesi Muhtarı Mehmet ÖNER, Aşçıbekirli Mahallesi Muhtarı Bünyamin ORTAKÖYLÜ ve Dağdibi Mahallesi Muhtarı Refik GÜNAN da katıldılar.
        Yapılan ziyarette kooperatif başkanı Havva KAPUZ, kooperatiflerinin kuruluş amacının Pozantı ilçesinde, bilhassa kırsal yörelerde yaşayan kadın çiftçilerin ürettikleri yöresel el emeği ürünlerinin daha yüksek fiyata pazarlanması, girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve bu şekilde aile ekonomisine daha fazla katkıda bulunmalarının sağlanması olduğunu ifade etti. Gerek Pozantı Kaymakamı Taner TENGİR, gerekse Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami BAYSAL, kooperatifin Pozantı İlçesine hayırlı uğurlu olmasını dilediler. Ardından bu kooperatifin başarılı olması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ve her zaman kooperatif yöneticilerinin yanında olarak gerekli desteği vereceklerini söylediler. 
''